Edicioni i 67-të i Kupës së Shqipërisë, luan ditën e sotme turin e parë, me 16 ndeshje, nga 8 për të dyja grupet, A dhe B. Skënderbeu luan në Koplik, përballë Veleçikut, ndërsa Partizani udhëton drejt Pukës, për t’u ndeshur me Tërbunin.Sfida interesante paraqiten edhe ato mes Besës e Kamzës, si dhe Burreli ne Vllazninë. Më poshtë, të gjitha rezultatet LIVE nga takimet e grupit A.

Vllaznia ka kaluar ne avantazh ne minuten e 48-te me ane te Silvio Zhunior.

LEAVE A REPLY