Vllaznia e ka detyrim rikthimin e menjëhershëm në Superiore dhe në fakt nuk do ta ketë të lehtë, pasi të gjitha skuadrat do tentojnë ta ndalin. Sot tentoi Burreli, por nuk ia doli dot.

Shkodranët fituan me rezultatin minimal 2-0 dhe goli u shënua shumë shpejt, që në minutën e tretë. Silvio Zogaj, i marrë këtë verë te Laçi, por që më parë ka luajtur me moshat kuqeblu, ishte autori i golit të parë të ndeshjes.

Ndeshje e luftuar, çka e tregojnë edhe tetë kartonë e verdhë që u morën. Pavarësisht mundësive dhe tentativave, goli i dytë erdhi vetëm në fund. Ishte Zhunior që në shtesë realizoi dhe qetësoi shkodranët. Gjashtë pikë për Vllazninë, që ndan vendin e parë me Dinamon.

KATEGORIA E PARË – JAVA 2

GRUPI A
E diel, më 16 shtator, 16:00
Burreli-Vllaznia  0-2
Shënues: 
Zogaj 3’, Zhunior 93′

E shtunë, më 15 shtator, 16:00
Iliria-Shënkolli 3-1
Dinamo-Besëlidhja 2-0
Veleçiku-Vora 2-1
Korabi-Erzeni 1-0

LEAVE A REPLY