Ish-Kryeministri Berisha ka uruar nxënësit dhe mësuesit e të gjithë Shqipërisë me rastin e vitit të ri shkollor që nisi sot.

Në një mesazh të ngrohtë të publikuar në rrjetet sociale, Berisha ka vecuar sidomos fëmijët që ulën për herë të parë në bankat e shkollës.

Ja mesazhi i plotë I urimit nga ish-kryeministri Berisha

Nje urim per vitin e ri shkollor!

Sot ne diten e pare te shkolles, urimet me te perzemerta per qindra mijra vajza, djem, mesuese dhe mesues qe nisin garen e dijes kete vit shkollor! Nje urim shume i veçante per voglushet qe ulen per here te pare ne bankat e shkolles!

Shendet, mbaresi, suksese ne mesime per te gjithe ata dhe familjet e tyre!! sb

LEAVE A REPLY