Saturday, April 13, 2024
Home Politikë Ambasadori i ri i BE takon ministrin Xhafaj

Ambasadori i ri i BE takon ministrin Xhafaj

0
568

Ambasadori i Ri i Bashkimit Europian, Luigi Sorca ka zhvilluar një takim me ministrin e Punëve të Brendshme, Famtir Xhafaj.

Takimi është zhvilluar në zyrën e ministrit dhe vjen pak ditë pas operacionit “Oaz” ku u arrestuan 11 anëtë të grupit Bajri.

Ky operacion u përshëndet edhe nga vetë ambasadori Soreca, i cili tha se  lufta ndaj  krimit të organizuar dhe trafikut të drogës është prioritet për Shqipërinë dhe BE-në.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here