Sunday, April 14, 2024
Home Kronika Policia shpëton dy peshkatarë në Velipojë, rrezikonin jetën nga batica

Policia shpëton dy peshkatarë në Velipojë, rrezikonin jetën nga batica

0
639

Policia e Shkodrës dhe FNSH Shkodër kanë shpëtuar dy peshkatarë të cilët kishin mbetur të izoluar për shkak të baticës.

Mësohet se peshkatarët kishin mbetur të izoluar në një urë druri në fshatin Rrjoll në Velipojë që lidh lagunën e Vilunit me Rjollin.

“Shtetasit B.T. 58 vjeç, dhe Gj.Z. 56 vjeç, banues në Shkodër,  kishin shkuar me varkë për të peshkuar dhe kishin hipur në një urë druri  të prishur .  Për shkak të baticës varka është larguar nga vendi dhe peshkatarët kanë mbetur të izoluar në urën e drurit”, thuhet në njoftimin e policisë.

Falë ndërhyrjes së forcave të policisë të D. V. P. Shkodër, DRKM dhe veçanërisht skuadrës speciale të emergjencave në FNSH Shkodër u është dhënë ndihma e duhur ku rreth orës 23:50 janë nxjerr në breg pa probleme të cilët kanë falënderuar Policinë për ardhjen në ndihmë në kohë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here