Saturday, April 13, 2024
Home Politikë Presidenti Meta në asamblenë e OKB: Shqipëria e përkushtuar ndaj paqes

Presidenti Meta në asamblenë e OKB: Shqipëria e përkushtuar ndaj paqes

0
619

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ndodhet në Nju Jork të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku po merr pjesë në sesionin e 73 të Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së.

Përmes një postimi në Facebook, Meta thotë se Shqipëria është e përkushtuar ndaj paqes.

“Filloi sesioni i 73-të i Asamblesë së Përgjithshme të OKB-së. Shqipëria e përkushtuar ndaj paqes, qëndrueshmërisë dhe zhvillimit në rajonin e Europës Juglindore dhe botës mbarë.🇦🇱”- thotë Ilir Meta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here