Monday, April 15, 2024
Home Politikë Vasili sulmon Ramën: Je armiku i shqiptarëve

Vasili sulmon Ramën: Je armiku i shqiptarëve

0
588

Kryetari i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka sulmuar sot kryeministrin Edi Rama, ndërsa e ka cilësuar atë si armik të shqiptarëve.

Përmes një statusi në ‘Facebook’ Vasili theksoi se Shqipëria ka numrin më të lartë të azilkërkuesve. Po ashtu ai renditi disa shqetësime që sipas tij janë prezent në vendin tonë, ku përmendi edhe problemin që lidhet me shembjen e Teatrit Kombëtar.

REAGIMI I VASILIT

Kryeministri i vetëm dhe armik i te gjithëve.
Shqiptaret kane numrin me te larte te azilkërkuesve ne Europe. Kjo është mënyra e kryeministrit te vetëm dhe armik te te gjithëve.
Fshati shqiptar ne skamje, me keq se te gjithe vendet e Ballkanit dhe e thote Banka Boterore. Kjo eshte fatkeqesia qe vjen prej kryeministrit te vetem dhe armik te te gjitheve.
Teatrin duan ta shkaterrojne,te rrenojne kulturen,te grabisin pronen, te vjedhin parate te gjithe shqiptareve. Ky eshte turpi me i madh i kryeministrit te vetem dhe armik te te gjitheve.
Shqiptaret kane vetem nje armik qe eshte i vetem dhe kunder te gjitheve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here