Friday, April 12, 2024
Home Politikë Anëtarësimet në PS, Majko: Atyre që ja jap unë, zihen me Ramën

Anëtarësimet në PS, Majko: Atyre që ja jap unë, zihen me Ramën

0
691

Në aktivitetin e mbledhur sot nga Partia Socialiste në Tiranë për fushatën e anëtarësimeve të reja janë mbledhur plot të rinj.

Në këtë takim nuk munguan as batutat nga kryeministri Edi Rama dhe ministri Pandeli Majko.

Kreu i qeverisë tha që anëtarësimet e para do donte t’i jepte Majko.

Rama: Do kisha dëshirë që t’i prezantonte Pandi të parët

Majko: Unë s’jam shumë i mirë me këto se atyre që ja kam dhënë, janë zënë me këtë (tregon me gisht Ramën) dhe janë larguar nga Partia Socialiste. Ndërsa përsa i përket moshës, ky (Rama) është më i ri se unë.

Rama: Do vijë dita që do jetë Pandi më i ri, se Pandi ashtu ka qenë ashtu është dhe ashtu do mbetet. Unë ndryshe kam qenë, ndryshe jam e ndryshe po bëhem .

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here