Moti, temperaturat do të vazhdon të bien

0
645

E Mërkurë dt 26 Shtator  moti do të mbetet me  kthjellime  kalime  të pakta vranvsirash në relievet malorë.  Era do të jetë me drejtim  Verilindje  (NE) me shpejtësi  8-15 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 4  lartësi  vale 1,0  deri në 2,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të pësojnë rënie të mëtejshme.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         3/16°C
Zonat e  ulëta           8/25°C
Zonat  bregdetare   14/26°C

Meteorologe: Rezarta Xhakollari/RTSH

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here