Friday, April 19, 2024
Home Politikë Presidenti Meta me kryeministrin malazez: Të konkretizojmë projekte

Presidenti Meta me kryeministrin malazez: Të konkretizojmë projekte

0
546

Pas takimit me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, kreu i shtetit shqiptar, Ilir Meta ka shtrënguar duart me një tjetër lider.

Në një postim në Facebook, Presidenti i Republikës njofton takimin me kryeministrin e Malit të Zi.

Meta shkruan se gjatë takimit me Dusko Markovic biseduan mundësitë për të bërë më konkrete marrëdhëniet mes dy vendeve.

“Një takim i përzemërt dhe miqësor, si përherë, me Kryeministrin e Malit të Zi, Duško Marković. Biseduam për mundësitë dhe hapësirat për t’i bërë edhe më konkrete marrëdhëniet mes dy vendeve e popujve,” shkruan Meta.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here