Meta në SHBA takon përfaqësuesit e ‘VATRA’

0
616

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, gjatë vizitës së tij në SHBA, ka zhvilluar dhe një takim me përfaqësuesit e Organizatës Panshqiptare ‘VATRA’.

Ka qenë vetë kreu i shtetit, i cili ka njoftuar për këtë takim,. Në postimin e tij Meta shkruan se gjatë takimit ka falënderuar përfaqësuesit e ‘VATRA’ për kontributin e madh që kanë dhënë për Shqipërinë.

Ja çfarë shkruan Meta:

Kënaqësi të takohesha dhe të bisedoja me drejtues, përfaqësues dhe kryetarë të disa degëve në SHBA të Organizatës Panshqiptare “Vatra” dhe t’i falenderoja për mbështetjen e Shqipërisë dhe çështjes shqiptare.????????

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here