Zhbllokohet derbi i veriut, Vllaznia kalon në avantazh

0
756

Luhen ditën e sotme një pjesë e ndeshjeve të Kategorisë së Parë të kampionatit shqiptar. Në grupin A ditën e sotme do të kemi një ndeshje derbi. Ajo midis skuadrës së Besëlidhjes dhe Vllaznisë, ku duke parë paraqitjet e skuadrave deri më tani sfida na premton spektakël.

Një ndeshje jo të lehtë ka dhe skuadra e Dinamos përballë skuadrës së Erzenit. Më poshtë ndiqni rezultatet “LIVE” të ndeshjeve.

GRUPI A

LIVE| Dinamo – Erzeni 2-0

22′ M.Nuri, 52′ Sefa

LIVE| Besëlidhja – Vllaznia 0-1

53′ Perreira

LIVE| Korabi – Vora 0-0

LIVE| Burreli – Shënkolli 1-0

46′ Shimba

LIVE| Veleçiku – Iliria 0-0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here