Thursday, April 18, 2024
Home Politikë Vizita në SHBA, Presidenti Meta takohet me Haradinajn

Vizita në SHBA, Presidenti Meta takohet me Haradinajn

0
562

Presidenti Ilir Meta gjatë vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, mes shumë liderëve, ka takuar edhe kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinajn.

Ka qenë vet Meta që ka publikuar në ‘Facebook’ një foto me Haradinajn, takimi i të cilëve është bërë në New York.

“Pata kënaqësinë të takohesha në New York me Kryeministrin e Kosovës, Ramush Haradinaj, pas kthimit të tij nga Washington DC dhe para nisjes së tij në Kosovë.🇦🇱🇽🇰”, shkruan në ‘Facebook’ Meta. Presidenti Meta mori pjesë në punimet e Asamblesë së Përgjithshme të Organizatës së Kombeve të Bashkuara, ku të pranishëm ishin edhe shumë liderë botërorë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here