Sunday, April 14, 2024
Home Politikë Vasili: Pse ‘nuk jam’ dakord me Berishën për diplomat e Nuhut

Vasili: Pse ‘nuk jam’ dakord me Berishën për diplomat e Nuhut

0
567

Kreu i grupit parlamentar të LSI-së Petrit Vasili ka reaguar lidhur me formimin profesional të oficerit Emiljano Nuhu, i cili denoncoi publikisht djalin e deputetit të PS-së për dhunimin e një vajze.

Përmes një statusi në ‘Facebook’ Vasili, duke ironizuar Ramën, u shpreh ‘kundër’ qëndrimin të Berishës.

“Pse nuk jam dakord me Prof.Dr.Berishen!!
Me keqardhje, por nuk jam dakord me statusin e fundit te Dr.Berishes ku ai me korrektese paraqet 9 diplomat e Emiljano Nuhut.
Po ç’pershtypje mund ti bejne shkollepakut kryeminister diplomat.
Per shkollepakun diplomat,kualifikimet,
thellimi shkencor jane turp dhe jo merite”, shkruan Vasili.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here