Monday, April 15, 2024
Home Politikë Meta pritet nga Kongresmeni Aderholt: Mik i mirë i Shqipërisë

Meta pritet nga Kongresmeni Aderholt: Mik i mirë i Shqipërisë

0
699

Gjatë qëndrimit në SHBA, Presidenti i Republikës Ilir Meta ka vijuar takimet me zyrtarë të lartë amerikanë.

Meta u prit sot në takim nga Kongresmeni amerikan Robert Aderholt, i cili është gjithashtu dhe anëtar i Komitetit të Helsinkit. Lajmin e bëri të ditur vetë Kreu i Shtetit përmes një postimi në Twitter në të cilin shkruan se Kongresmeni Aderholt është një mik i mirë i Shqipërisë

“Si gjithmonë është kënaqësi të takoj një mik të mirë të Shqipërisë, Kongresmenin amerikan Robert Aderholt, anëtar i Komitetit të Helsinkit. E falënderova për angazhimin e tij të palodhur dhe të vazhdueshëm për mbështetjen dhe promovimin e Shqipërisë në Kongresin Amerikan”- shkruan Meta

View image on Twitter

Ilir Meta@ilirmetazyrtar

As always great 2meet a good friend of 🇦🇱, the 🇺🇸Congressman Robert & member of Helsinki Committee. Thanks for his untiring & continued engagement in supporting & promoting 🇦🇱 in the 🇺🇸 Congress 🇦🇱🤝🇺🇸

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here