‘Çmendet’ moti, çfarë pritet të ndodhë mbrëmjen e sotme

0
668

Mbasditja e sotme pritet që të jetë fundi zyrtar i verës. Temperaturat do të ulen këtë pasdite, ndërsa nesër parashikohet një ditë me shi dhe shtrëngata.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit zonat më të rrezikuara për reshje janë ato bregdetare dhe malore, ku mund të ketë edhe shtrëngata. Kështu që mos harroni të merrni çadrat me vete dhe vishuni mirë pasi mund të sëmureni.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here