Saturday, April 13, 2024
Home Kronika Kapen 21 kg kanabis në Memaliaj, dy të pranga

Kapen 21 kg kanabis në Memaliaj, dy të pranga

0
683

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar në flagrancë dy shtetas për kultivim dhe shitje të lëndëve narkotike.

Në pranga kanë përfunduar shtetasit me iniciale M.M dhe B.M., vjeç 35 e 39 vjeç, banues në Gjirokastër e Memaliaj.

Arrestimi i tyre është bërë pasi në Memaliaj, gjatë kontrollit në banesën e shtetasit M.M., u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 21 kg e 16 gr dhe B.M gjatë kontrollit personal, iu gjet e bllokua 2.4 gr lëndë narkotike e llojit cannabis sativa.

Çështja është referuar në Prokurorinë e Gjirokastrës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here