Sunday, April 14, 2024
Home Aktualitet Meta në koncertin e sopranos shqiptare, ja çfarë thotë

Meta në koncertin e sopranos shqiptare, ja çfarë thotë

0
655

Presidenti Ilir Meta ka qenë mbrëmjen e djeshme në koncertin e sopranos Blerta Zhegu.

Ka qen vet Meta që ka shprehur impresionet e tij për shfaqjen në fjalë, ndërsa e cilësoi sopranon një tallen të rrallë shqiptar.

“Pata kënaqësinë e veçantë të ndiqja mbrëmë koncertin e sopranos, Blerta Zhegu, e shoqëruar nga Orkestra e Harqeve të Klubit të Artit dhe Kulturës “SIGAL Uniqa”.
Ishte një shpalosje e mrekullueshme e talenteve të rralla shqiptare në kuadër të Vitit Europian të Trashëgimisë Kulturore, të shpallur nga Bashkimi Europian.🇦🇱”, shkruan Meta.

  • foto galeri

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here