“Notonte në precedentë penalë”, shqiptari dëbohet nga Italia

0
769

Një shqiptar ka rënë në pranga të policisë italiane pasi në vitin 2013, autoritetet e depërtuan drejt Shqipërisë për shkak se ishte i etiketuar si person me rrezikshmëri të lartë shoqërore.

Shqiptari, rreth 40 vjeç, nuk e zbatoi vendimin por ai shtoi sërish drejt vendit fqinj, por gjatë mbrëmjes së djeshme u bë arrestimi i tij. Ndërkohë identiteti i shqiptarit nuk bëhet me dije, por gjatë ditës së sotme, ai pritet të riatdhesohet

Mediat fqinje raportojnë se shqiptari, i cili akuzohet për emigracion të paligjshëm ishte i skeduar për disa vepra penale si: Drogë, vjedhje si dhe lëndime

Prej ditësh policia italiane ka  kryer kontrolle nëpër rrugët e qyteteve, aksione këto që kanë për qëllim goditjen e personave dhe grupeve  me rrezikshmëri të lartë shoqërore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here