Friday, April 19, 2024
Home Kronika Shqiptari kapet me kokainë në kufirin Itali-Zvicër

Shqiptari kapet me kokainë në kufirin Itali-Zvicër

0
818

Policia italiane ka arrestuar një shqiptar, pasi u kap me 1 kg kokainë. Droga u zbulua nga zyrtarët e Agjencisë Doganore dhe Monopoli di Ponte Chiasso, në bashkëpunim me Guardia di Finanza.

Mediat italiane raportojnë se droga  u gjet brenda një automjeti që po kalonte tranzit në autostradën Brogeda në kufi me Zvicrën.

Shoferi i automjetit, një shtetas shqiptar, u arrestua për trafik ndërkombëtar të drogës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here