Friday, April 12, 2024
Home Kronika Aksidentohet kamioni në Turqi, 20 emigrantë të vdekur, midis tyre fëmijë

Aksidentohet kamioni në Turqi, 20 emigrantë të vdekur, midis tyre fëmijë

0
812

Një kamion me emigrantë është aksidentuar në Greqi duke lënë të paktën 20 të vdekur.

Midis viktimave raportohet të ketë edhe fëmijë.

Kamioni, i cili ishte nisur drejt Greqisë, doli nga rruga në një autostradë dhe ra në një kanal në Turqinë perëndimore, raportojnë mediat shtetërore.

Automjeti po udhëtonte në një autostradë afër aeroportit të Imzir, kur ra në kanalin disa metra poshtë.

Kombësia e emigrantëve nuk dihet ende.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here