Basha niset për në Bruksel, merr pjesë në samitin e PPE për Ballkanin Perëndimor

0
586

Menjeherë pas kërkesës drejtuar prokurorisë për heqjn e imunitetit të Taulant Ballës dhe  arrestimin e Ardi Veliut dhe vartësit të tij në policinë e Fierit, Lulzim Basha  u nis  drejt Brukselit për të marrë pjesë në samitin e partive popullore evropiane, për Ballaknin Perendimorë.

Basha do të takohet me lider  të partive të djathta evropiane,  ndërsa në fokus të axhendës së tij do jetë situata poltike dhe denoncimi i lidhjeve që sipas tij qeveria ka me krimin e organizuar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here