Presidenti Meta vlerëson ‘Traditen Popullore’: Po ruan trashgiminë e kombit tonë

0
711

Presidenti i Republikës ka shpërndarë në faqen e tij në facebook një video promovuese me pamje nga Shtëpia e Artizanatit “Tradita Popullore”.
Ai vlerëson punën që po bëhet për të ruajtur të gjithë atë pasuri të jashtëzakonshme të pirografisë, etnografisë, folklorit, trashëgimisë dhe vlerave të kombit tonë.

Ja postimi i  tij në facbook:

Mirëmëngjes të dashur miq! Me urimin për një ditë të mbarë po ndaj me ju këto pamje nga Shtëpia e Artizanatit “Tradita Popullore”, që po bën një punë të shkëlqyer për të ruajtur të gjithë atë pasuri të jashtëzakonshme të pirografisë, etnografisë, folklorit, trashëgimisë dhe vlerave të kombit tonë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here