Friday, April 19, 2024
Home Politikë “Fonde për mediat shqiptare”, Prokuroria e Athinës nis hetimet

“Fonde për mediat shqiptare”, Prokuroria e Athinës nis hetimet

0
587

Prokuroria e Athinës urdhëron hetim për informacionet e publikuara në gazetën elektronike greke iefimerida.gr, në lidhje me fondet sekrete dhe pagesat në median dhe biznese në Shqipëri dhe Greqi.

Ndërkaq, pas bujës së shkaktuar për listën e gazetarëve dhe portaleve shqiptare që kryenin propagandë pro Greqisë, Kryeministria greke e ka përgënjeshtruar zyrtarisht duke theksuar se nuk janë shpërndarë fonde në media ballkanike.

Sipas prokurorisë, publikimi në media i informacioneve sekrete te shtetit përbën akt penal dhe kriminal.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here