Deputetja e LSI: E trishtë por e vertetë! Shqiptarët ikin sepse kemi nje qeveri qe qeveris me krimin

0
1148

Deputetja e LSI-se Florida Kerpaçi bazuar nga studimet Reuters  permes nje statusi ne facebook ka shprehur se 52% e Shqiptarëve duan të largohen nga vendi sepse nuk ka mundesi punesimi, arsim, mireqenie.

Ja postimi i saj i plotë:

Qeveria me siguri do ta akuzoj edhe Reuters per shpifje.

Sipas studimit te Reuters, 52%e Shqiptarëve duan të largohen nga vendi sepse nuk ka mundesi punesimi, arsim, mireqenie!

Sot, Shqipëria udhëhiqet nga politikat e interesave kriminale dhe ka nje qeveri e cila nuk punon per qytetaret e thjeshte dhe qe jetojne ne pamundesi ekonomike.

Sot, te rinjte te deshperuar jane duke kerkuar largimin nga vendi yne! Zero jane Shpresat qe shohin ne Shqiperi per nje te ardhme me te mire!

Shume prej tyre jane te gatshem te nisen me cdo menyre duke u shprehur: “te dali ku te dali, vetem te largohemi”!E trishte por e vertete!

Dhe ne te gjithe kete situate te trishte te largimit masiv te te rinjve dhe qytetareve Shqiptare, kemi nje qeveri qe bashkeqeverisjen e saj e ka me krimin, rritjen e mireqenies per ata dhe varferimin e metejshem te familjeve Shqiptare!

Propaganda dhe shoë ne TV, nuk rrit mireqenien dhe mundesite e familjeve Shqiptare ne fund te muajit, por i ka vrare shpresen per te ndenjur ne Shqiperi!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here