E hëna nis me temperatura të ulëta

0
475

Fillimi i javës, 22 tetor:  moti do të vijojë  me vranësira mesatare deri të dendura të cilat do të shoqërohen me rreshje shiu të pakta deri mesatare në jug të vendit. Era do të jetë me drejtim juglindje me shpejtësi  10-20 m/sek në bregdet. Valëzimi do të  jetë i forcës 4 -5 lartësi  vale 1,0 deri në 2,5 metër  në det  të hapur. Temperaturat do të jenë me rënie.

Temperaturat min dhe max
Zonat  malore         8/14°C
Zonat e  ulëta          12/22°C
Zonat  bregdetare   14/23°C
Meteorologe: Rezarta Xhakollari

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here