Wednesday, September 27, 2023
Home Kronika Operacioni i arrestimeve në 12 qytete, u angazhuan 1500 efektivë policie

Operacioni i arrestimeve në 12 qytete, u angazhuan 1500 efektivë policie

0
483

Plot 1500 forca policie, dhe forca të ndërhyrhes së shpejtë morën pjesë në operacionin për shkatërrimin e 4 grupeve kriminale

Drejtoria e Pergjithshme e Policise se Shtetit dhe Prokuroria ndodhet në konferencë për shtyp.

Bëhet fjalë për 44 shtetas të cilëve gjykata ka firmosur masën e sigurisë ‘arrest me burg”

Gjithashtu u kërkua dhe realizimi i kontrollit të banesave të 44 personave dhe 22 të dyshuar .

Operacioni u shtri në 12 qytete nga Hasi në Sarandë. Janë goditur 4 grupe kriminale

Mijera orë përgjime.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here