Wednesday, September 27, 2023
Home Kronika LAJMIFUNDIT/// “Ndëshkimi i të fortëve”, 300 të arrestuar

LAJMIFUNDIT/// “Ndëshkimi i të fortëve”, 300 të arrestuar

0
601

Drejtori i Policisë së Shtetit ndodhet në një deklaratë për media për të dhënë informacion mbi operacionin e koduar “Ndëshkimi i të fortëve”

Operacioni është ndërmarrë nga data 20 shtator dhe do të vijojë.

“Janë arrestuar mbi 300 persona në kontrolle proaktive në territor, 160 persona të identifikuar me precedentë të konsideruar si të fortë, nga këta 70 për armëbajtje pa leje, 14 në këkim ndërkombëtar për vepra të ndryshme penale.:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here