Wednesday, October 4, 2023
Home Politikë Kryebashkiaku Vangjush Dako nën hetim

Kryebashkiaku Vangjush Dako nën hetim

0
499

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka pranuar se kryetari i bashkisë së Durrësit Vangjush Dako është një nga personat që po hetohen në dosjen e veçuar pas 44 urdhërarrestimeve në të gjithë vendin.

Pas kërkesës së Ora News për informacion  nëse prokuroria ka regjistruar çështje  penale për Vangjush Dakon, këshilltari për median në Prokurorinë e Përgjithshme, Denion Ndeenika tha: Po hetohet veprimtaria e tij dhe e shumë personave të tjerë dhe në përfundim do të konkludohet nëse ka elementë të veprës penale.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here