Nga Greqia vijnë thirrje lufte: Ti shfarosim shqiptarët

0
681

Vrasja e minoritarit grek gjatë ditës së djeshme në Bularat të Gjirokastrës ka shkaktuar tensione mes të dyja vendeve, pavarësisht thirrjeve për qetësi dhe maturi.

Një politikan grek përmes një video mesazhi ka bërë thirrje raciste ndaj shqiptarëve, ku kërkon që të nisini menjëherë bombardimet  për Shqipërinë.

Presidenti i së Drejtës së Re, Phaselos Kranidiotis, shton se kjo është e vetmja rrugë që pengon Edi Ramën që të mbajë dorën larg grekëve.

‘Të ngrihen të gjithë, të mos lëmë gurë pa lëvizur dhe të shfarosim të gjithë vrasësit e heroit Konstandinos Kaçifas, kjo është e vetmja mënyrë që Edi Rama të mos guxojë të ngre dorën ndaj grekëve’, shprehet në një video, ky politikan grek.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here