Wednesday, September 27, 2023
Home Politikë Paloka: Rama ilustron më së miri shprehjen ‘Nacionalizmi streha e fundit e...

Paloka: Rama ilustron më së miri shprehjen ‘Nacionalizmi streha e fundit e maskarenjve’

0
600

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka shkruan se kryeministri Edi Rama po përpiqet të tërheqë vëmendjet nga skandalet që po e mbysin duke marrë pozicionin e nacionalistit.

Reagimi i plotë: 

Rama eshte ilustrimi me i mire i shprehjes : ‘Nacionalizmi eshte streha e fundit e maskarenjve’.

Ka kaq kohe qe per te terhequr vemendjen nga skandalet qe po e mbysin, eshte gati te bej gjithçka.

Se fundmi, e jo per here te pare, ka marre pozicionin e nacionalistit.

Mendon vertete se me Bularatin dhe duke i fryre zjarrit te perplasjeve nacionaliste do shpetoje Tahirin, Gjushin, Ballen dhe gjithe tufen e zhgrryer ne krim qe ka rrotull vetes.

Kete strategji e ka ndjekur dhe me heret kur me retorike shterpe pa asnje vlere per shqiptaret u shit si nacionalist qe ‘po ju tregonte vendin grekerve’, pastaj e mbylli per tre nete rrjesht ne hotel Bushatin me Kotziasin.

Perfundimi i ‘nacionalizmit’ te Rames; ju falen Greqise mijera kilometra katrore det perfshi dhe zonat naftembajtese.

Ky eshte ‘nacionalizmi’ i vertete i Rames , kryeministrit qe po boshatis Shqiperine nga shqiptaret.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here