Saturday, September 23, 2023
Home Politikë Rama reagon për vrasjen e 35-vjeçarit: I fantaksur, marrëzi ekstremiste

Rama reagon për vrasjen e 35-vjeçarit: I fantaksur, marrëzi ekstremiste

0
603

Kryeministri Edi Rama ka reaguar në lidhje me ngjarjen që ndodhi në Bularat të Gjirokastrës, ku një 35-vjeçar u vra gjatë shkëmbimit me armë zjarri të policisë.

Duke iu drejtuar fqinjve grek, Rama thotë se ai ishte një i fantaksur që qëlloi mbi policinë, e cila bëri vetëm detyrën. Rama fton Greqinë që të bashkohen me ta dhe të lutën që nuk humbi jetën asnjë njeri i pafajshëm.

Rama: Fqinj të dashur! Në vend ta quani të papranueshme humbjen e jetës së një të fandaksuri që qëlloi me plumba luftarakë mbi policinë tonë, e cila bëri vetëm detyrën e saj, bashkohuni me ne në falenderimin e Zotit që asnjë jetë e pafajshme nuk humbi sot nga marrëzia ekstremiste.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here