Presidenti Meta me kryetarin e Bashkisë së Firencës, Dario Nardella

0
558

Gjatë vizitës në Firencë (Itali), presidenti Meta u prit dhe nga kryetari i bashkisë së Firencës. Ilir Meta ndodhet në Firenze për 90 vjetorin e lindjes së Kardinalit shqiptar Ernest Troshani.

Pas takimit në bashkinë e Firencës, Meta shkruan:

Kënaqësi që bashkë me Kryetarin e Bashkisë së Firences, Dario Nardella të bashkëbisedonim me përfaqësues të komunitetit shqiptar në Firence, për rritjen e bashkëpunimit tonë të gjithanshëm në interes të përbashkët.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here