“Festë dhe shampanjë në PS për mos dekretimin e Sandër Lleshit. Kush janë grupet?”

0
677

Ish-kryeministri Sali Berisha shkruan se deputetët socialistë festuan mbrëmjen e shkuar pas vendimit të Presidentit Meta për të mos dekretuar Sandër Lleshin si ministër i Brendshëm.

Postimi i plotë i Berishës: 

Pse u gezuan dhe festuan mbreme pabesisht narkodeputetet e narkomazhorances!?

Te dashur miq, nje feste dhe gezim i pazakonshem shpertheu mbreme tek narkoparlamentaret e narkomazhorances siçiliste per mos dekretimin nga Presidenti i Republikes i kandidatures se keshilltarit te Rames, Sander Lleshi si minister i brendshem.

Telefonatat, SMS, Watsapp, BBM, telegrafët e urimit për njeri tjetrin por edhe për vet presidentin dhe anturazhin e tij tejkaluan shume ato qe ata dërgojnë për pashkë apo bajram. Ne Hilton dhe kafete e tjera te narkosit u hap edhe shampanje. Shumica e tyre festuan se i shpetuan ne kete kohe videosh dhe regjistrimesh spiunimit dhe kontrollit policesk te dyfishte te Rames (pas atij qe ushtron me sigurimsat e SHISH) ndaj tyre, pasi gjenerali ne daljen e tij ne Opinion i lemeriti sepse ai u paraqit aty si spiun kongenital dhe i tmerroi tek betohej 35 here per koke te Rames sikur Rama te ishte vet Krishti dhe jo Antikrishti i dyte i shqiptareve pas Enverit.

Te tjere, krahu i pluhurit dhe droges u ngazllyen pasi endrra e tyre per te zene vendin e Xhafes doli nga varri, kurse te tretet nuk u permbajten dhe nisen sipas preferences mesazhet e urimit ndrikullave Xhaçka, Gjoni, madje edhe te dyjave, si ministret e tyre te ardhshme te brendshme. Nder socialistet, i merzitur qartas mbeti vetem Ditziu sepse druan shume se ndrikull Mesi do jete ministrja e brendshme dhe atij do te bien aksionet ne banditet siçiliste te Shkodres.

Ne kete feste mori pjese edhe viktima e Gjushit, vet Xhafa, i cili i tha Lal Plehut se qesh mire ai qe qesh i fundit! sb

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here