Sunday, July 21, 2024
Home Politikë Mosdekretimi i Lleshit, Rama mesazh deputetëve: Asnjë koment

Mosdekretimi i Lleshit, Rama mesazh deputetëve: Asnjë koment

0
584

Pas vendimit të Presidentit Ilir Meta për mos-dekretimin e Sandër Lleshit si ministër të Brendshëm, kryeministri Rama iu është drejtuar me një mesazh edhe deputetëve, të cilëve iu kërkon të mos lëshojnë asnjë koment për vullnetin e treguar nga kreu i shtetit.

Mes tjerash, Rama shkruan se shumica e ka për detyrë t’i dalë për zot  kushtetutës dhe qytetarëve, ndërsa politikën e cilëson si një lojë shahu, e cila nuk duhet harruar sipas Ramës.

“Lutem asnje lloj komenti askush per vendimin e Presidentit! Ne jemi shumica dhe ne kemi detyren t’i dalim Zot njerezve, vendit, Kushtetutes me maturi dhe vendosmeri. Politika eshte shah, mos e harroni”, thuhet në mesazhin e Kryeministrit drejtuar deputetëve.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here