Saturday, September 23, 2023
Home Politikë Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi i shkon në zyrë Presidentit Meta

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi i shkon në zyrë Presidentit Meta

0
561

Kryetari i Kuvendit Gramoz Ruçi po zhvillon një takim me kreun e shtetit Ilir Meta. Takimi po zhvillohet në Presidencë dhe vjen një ditë pas takimit që Rama pati me Metën.

Ky takim vjen edhe pas vendimit që grupi parlamentar i PS  mori për të emëruar Sandër Lleshin si zv/ministër të Brendshëm, por duke i dhënë kompetencat e ministrit.

Kujtojmë se Ilir Meta nuk dekretoi emrin e Sandër Lleshajt të propozuar nga kryeministri Edi Rama si ministër të Brendshëm.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here