Saturday, July 20, 2019

I riu shkodran ben tatuazh Gjergj Fishtën: Është patrioti më i madh i të gjitha kohërave

421
0

Një i ri nga Shkodra ka zgjedhur që në trupin e tij të beje nje tatuazh te vecante. Ndryshe nga te tjeret, ai ka vendosur qe ne trupin e tij te perjetesoje poetin, piktorin, arkitektin, politikanin,  patriotin e madh dhe Françeskanin, At Gjergj Fishta.

Fytyra dhe vargjet e poetit të madh janë zgjedhur si tatuazh nga Ardit Plepi, pasi ai mendon se Fishta është patrioti më i madh i të gjitha kohërave.

“Mrizi i Zanave” ka publikuar videon, ndërsa në përshkrimin e saj shkruan: “Sepse është patrioti më i madh i të gjitha kohërave, më tha Ardit Plepi kur e pyetëm përse kishtë bërë tattoo Gjergj Fishtën!❤️🇦🇱”

LEAVE A REPLY