Kapet shqiptari që kërkohej në të gjithë Europën

0
750

Një i ri shqiptar është vënë në pranga pasi ndaj tij ishte lëshuar një urdhër-arresti ndërkombëtar nga drejtësia shqiptare.

Lajmi është bërë i ditur nga mediat italiane, sipas të cilave natën e të shtunës policia e Emilja Romgnas ka vënë në pranga emigrantin 26-vjeçar shqiptar.

Siç bëhet e ditur ndaj të riut ishte lëshuar një urdhër ndalimi pasi ishte dënuar me 6 vite burg nga drejtësia shqiptare, për dhunë seksuale.

Ngjarja për të cilën akuzohet i arrestuari ka ndodhur në Shqipëri.

26-vjeçari ka sulmuar dhe më pas përdhunuar një vajzë të re në shtëpinë e saj, kur ajo ishte vetëm.

I riu ishte zbuluar në një shtëpi ku qëndronte me një vajzë italiane.

Pas arrestimit ai është dërguar në paraburgim në pritje të ekstradimit.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here