Sunday, September 24, 2023
Home Aktualitet Mbushi plot teatrin “Migjeni” për 4 netë me radhë, aktori shkodran Besnik...

Mbushi plot teatrin “Migjeni” për 4 netë me radhë, aktori shkodran Besnik Çinari pëson infarkt…

0
2751

 

 

Mjeshtri i Madh Besnik Çinari, aktori shkodran i humorit ka pësuar mbrëmjen e kaluar një infarkt. Gjendja e tij shëndetësore është optimale nën kujdesin e mjekut Eqerem Hasani ndërsa mësohet se është dërguar me urgjencë drejt spitalit “Nënë Tereza” në Tiranë. Menjëherë është në sallën e reanimacionit dhe mjekët i kanë vendosur një unazë duke bërë koronaren ndërsa do të duhet që t’i vendosin edhe një unazë tjetër.

Prej ditësh Besnik Çinari nuk ndodhej në gjendje të mirë shëndetësore dhe tashmë mbrëmë ka marrë një goditje në zemër duke pësuar infarkt.

Kjo ngjarje vjen menjëherë pas premierës “Humor me Shkollë të Mesme” ku Besnik Çinari ishte regjisor dhe aktori kryesor i asaj shfaqjeje në teatrin ‘Migjeni’ për katër ditë me radhë.

Ndërkohë që ky infarkt i Besnik Çinarit vjen në ditën kur do të festohet në Shkodër, jo pak por 60 vjetori i krijimit të estradës profesioniste të teatrit “Migjeni”. Ndër të fundit e asaj pjesa të mrekullueshme aktorësh fatkeqësisht në dokumentarin e përgatitur për 60 vjetorin e krijimit të estradës Besnik Çinari do të mungojë.

Megjithatë e rëndësishme është në këto momente që aktori i madh të kalojë këtë moment të vështirë dhe të rikthehet sa më parë pranë nesh sepse është një vlerë e shtuar e kulturës dhe artit shqiptar.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here