Saturday, March 23, 2019
epa05603248 Chairman of the EPP Group in the European Parliament Manfred Weber reacts before for the Key debate about the Conclusions of the European Council meeting of 20 and 21 October, at the European Parliament in Strasbourg, France, 26 October 2016. EPA/PATRICK SEEGER

PD mbështet gjermanin Weber për President të Komisionit Europian

167
0

Partia Demokratike do të votojë për herë të parë një kandidat të PPE për President të Komisionit Europian.

Votën e opozitës shqiptare në familjen e qendrës së djathtë Europiane e zbuloi Lulzim Basha, i cili po  merr pjesë në Kongresin e PPE në Helsinki. 4 votat e PD, kur të votohet të enjten, janë për gjermanin, Manfred Weber.

“Në Asamblenë Politike të PPE #EPPHelsinki miratuam kandidaturat e Weber dhe Stubb. Nesër #EPPCongress debati dhe të enjten zgjedhim kandidatin e PPE për President të Komisionit Europian. Si anëtare me të drejtë vote, 4 votat e PD janë për @ManfredWeber e simotrës mike CDU/CSU” shkruan Basha në rrjetet sociale.

LEAVE A REPLY