Saturday, September 23, 2023
Home Aktualitet Sandër Lleshaj zëvendëson Xhafajn edhe në faqen e kryeministrisë

Sandër Lleshaj zëvendëson Xhafajn edhe në faqen e kryeministrisë

0
510

Sandër Lleshaj tashmë është zyrtarisht pjesë e qeverisë. Një ditë pas emërimit si zv/ministër i Brendshëm, ai ka zëvendësuar edhe Fatmir Xhafajn në faqen zyrtare të qeverisë.

Në faqen zyrtare në internet ai prezantohet si numri dy i dikasterit të ministrisë së Brendshme, përkrah kryeministrit dhe ministrave të kabinetit qeveritar.

Pasi emërimit, Rama bëri edhe një foto me Sandër Lleshajn dhe më pas e shoqëroi atë në ambientet e ministrisë. Ndërsa pas disa minutash u shfaq duke dalë me ministrin e larguar Fatmir Xhafaj.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here