Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zgjedhur një foto krah Pandeli Majkos dhe Luan Ramës në Kalabri për tu uruar gjithë shqiptarëve një ditë të mbarë.

Delegacioni shqiptar ndodhet këto ditë në Rajonin e Kalabrisë në Itali, ku jeton shumica e komunitetit arbëresh, në kuadër të ceremonive për 550-vjetorin e vdekjes së Heroit Kombëtar të shqiptarëve, Gjergj Kastrioti-Skënderbeu.

Postimi i Presidentit Meta

Të dashur miq!
Nga Kalabria bashkë me miqtë e mi Pandeli Majko e Luan Rama ju uroj një ditë të mbarë.

LEAVE A REPLY