NJE LAJM I MIRE PER SPORTIN SHKODRAN I MBERRITUR NE MINUTAT E FUNDIT KU ZYRTARISHT EKIPI I BASKETBOLLIT TE VLLAZNISE TASHME KA NJE PRESIDENT TE RI DUKE I HAPUR RRUGE KLUBIT PER NJE NDRYSHIM RRENJESORE.NE ZYRAT E KLUBIT SOT ESHTE PARAQITUR BIZNESMENI ALBAN XHAFERI I CILI KA FIRMOSUR DUKE U BERE DREJTUESI I RI I BASKETBOLLIT SHKODRAN. BURIME ZYRTARE BËJNË TË DITUR SE ME ARDHJEN E PRESIDENTIT SHKODRAN KA FILLUAR MENJËHERË EDHE NDRYSHIMET NË GJIRIN E SKUADRES . KONKRETISHT BËHET E DITUR SE NË CILËSINË E DREJTORIT TEKNIK TË BASKETBOLLIT ËSHTË EMËRUAR ISH BASKETBOLLISTI I NJOHUR SHKODRAN, ALTIN HALILI, NDËRKOHË QË PARADITEN E SË SHTUNËS NË SHKODËR PRITET TË MBËRRIJË NJË TRAJNER KROAT, NEVEN PLANTAK. SË BASHKU ME TRAJNERIN KROAT NEVEN PLANTAK NË KËTË SÉANCE PRITET TË JENË EDHE TRE BASKETBOLLISTË TË HUAJ, QË TË TRE AMERIKAN, MALIK MONTELL CARTER, MICHAEL ANTONI HUNDLEY DHE AUSTIN CRISTTOPHER DASENT. ME KËTO LËVIZJE TË FUNDIT, DREJTUESIT E KLUBIT SHKODRAN JANË TË BINDUR SE SITUATA NË SKUADREN KUQEBLU DO TË NISË MEJËHERË TË PËRMIRËSOHET.

LEAVE A REPLY