Sunday, September 24, 2023
Home Aktualitet Meta takon Netanyahun: Një marrëdhënie unike mes dy popujve

Meta takon Netanyahun: Një marrëdhënie unike mes dy popujve

0
507

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është takuar në Paris me kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu. Meta shprehet për mes një postimi në Facebook se mes dy vendeve ekziston një marrëdhënie unike.

“Kënaqesi të takohesha në Paris me Kryeministrin e Izraelit, Benjamin Netanyahu. Një marrëdhënie unike mes popujve tanë në respekt e mirënjohje të historisë dhe të dëshirës për një marrëdhënie edhe më të ngushtë në të ardhmen. 🇦🇱🤝🇮🇱”- shkruan Meta.

Meta ndodhet në Paris me rastin e një ceremonie për 100 vjetorin e mbarimit të Luftës së Parë Botërore.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here