Kupa e Republikes ne xhudo, shkelqen Vllaznia dhe familja “Shkoza”

0
1185

Diten e Shtune, me mbeshtetjen e Federates Shqiptare te Xhudos , ne kryeqytet u zhvillua  zhvillua Kupa e Republikës ku ekipi i Vllaznise shkelqeu.

Sportistet kuqeblu qe drejtohen nga Anton Shkoza arriten te shpallen me te miret, ndersa bie ne sy fakti se tradita e familjes “Shkoza” ne xhudo vijon me sukses pasi 3 “Shkoza” arriten te marrin medalje.

Kadet:
1. Luka Lukaj -66 kg vendi parë
2. Damian Çuni -73 kg vendi dytë
3. Klaudio Jaku -81 kg vendi tretë

Te rritur:
1. Luigj Shkoza -73 kg vendi dytë
2. Kristjan Lleshi -73 kg vendi tretë
2. Xhovani Shkoza -81 kg vendi parë
3. Markelian Tanushi -90 kg vendi parë
4. Aldo Shkoza -100 kg vendi parë
5. Juli Marku +100 kg vendi parë

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here