Saturday, September 23, 2023
Home Aktualitet Përgatituni! Ditët më të ftohta të javës do të jenë e premtja...

Përgatituni! Ditët më të ftohta të javës do të jenë e premtja dhe e shtuna

0
535

Vendi ynë do të vijojë të jetë nën ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke diktuar mot të kthjellët por të ftohtë

Sipas parashikimit të Meteoalb, edhe fundjava parashikohet e kthjellët por e ftohtë.

Dita e diel sjell reshje të dobëta shiu si edhe dëbore në zonat malore.

Temperaturat e ajrit serish  do të pësojnë renie në orët e mëngjesit dhe të mesdites duke bërë që minimumi të ulet deri në -6 grade °C ne zonat malore dhe maksimalja të arrijë deri në 18 °C. Ne zonat e uleta dhe bregdetare.

Ditët më të ftohta të javës do të jenë e premtja dhe e shtuna.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here