55 vite burg për bandën ‘Shullazi’, reagon ambasada britanike

0
463

Ambasadori britanik në Tiranë, Duncan Norman, mirëpriti vendimin e Gjykatave në Shqiperi për të dënuar Emiljano Shullazin me 14 vjet burg dhe për anëtarët e bandës se tij.

“Krimi i organizuar shkatërron ekonomine jetën e njerëzve dhe komunitetet. Nuk duhet të ketë kurrë hapësirë që kriminelet e organizuar të veprojne ne kete vend,” tha ambasadori.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here