Shkodra si Kabuli, një ditë pas vizitës së Lleshit në Shkodër, krimi bën namin…..

0
1178

Një tjetër ngjarje e rëndë raportohet u shënua në Shkoder në lagjen Rus ku një person ka mbetur i vrarë dhe një tjetër i plagosur.

Është qëlluar tetë herë në drejtim të personave që ishin objektiv i atentatit. Viktima mësohet se është Fatos Ferracaku, një tregtar peshku, ndërsa ka raportime se ai është i afërm i Arjan Ferracakut, biznesmenit që mbeti i vrarë në muajin shtator. Ndërkohë që i plagosur ka mbetur shoku i tij, Fatmir Mehaj.

Sipas dëshmitarëve, personat që kanë qëlluar kanë qenë dy, në një motoçikletë e cila dyshohet se është gjetur e djegur në një zone të Shkodrës.

Krimi i rendë ndodhi vetëm një ditë pas vizitës në këtë qytet të drejtuesit të Ministrisë së Brendëshme SanderLl eshi. Ai kërkoi rritjen e sigurisë në këtë qytet. Por gjithashtu krimi vjen edhe pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama, i cili duke iu referuar ngjarjeve kriminale u shpreh se “kokat hënkshin”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here