Tuesday, July 16, 2019

Vasili-Ramës: O budalla edhe Ajnshtajni që ndryshoi botën ka mbetur në provime

150
0

Kryetari i grupit parlamentar të LSI, Petrit Vasili ka reaguar për deklaratat e kryeministrit Edi Rama, i cili i qujti studentët ngelësa.

Vasili i kujton Ramë se edhe Ajnshtajni që ndryshoi botën ka mbetur në provime.

Reagmi i Petrit Vasilit

Kryeminister i cmendur dhe shkooollepak !!!!

Ky kryeminister idiot brockollit turpet me te medha per studentet.

Na thote jo studentet mbetes keshtu po ashtu, qe gjoja nuk i paguan nga taksat per ta.

O budalla kryeminister mbetesit jane vetem ne trurin tend demode.

Sot ka vetem studente, qe marrin apo nuk e marrin provimin e radhes.

Po Ajnshtajnit qe ndryshoi boten, por ka mbetur ne provime cdo ti thuash ti shkollepaku proverbial.

Ridhenia e provimeve eshte nje mundesi e re per tu provuar per cdo student dhe s’mund te jete objekt percmimi dhe stigmatizimi aq me shume nga nje sharlatan te dijes dhe shkences si ti.

/Ora News.tv/

LEAVE A REPLY