Sunday, May 19, 2019

Unaza e Madhe/ LSI: Prokuroria të nisë hetimet për projektin

115
0

Lëvizja Socialiste për Integrim ka kërkuar nga Prokuroria nisjen e hetimeve për projektin e Unazës së Madhe.

Në në dalje për mediat nga selia e LSI, Monika Kryemadhi dhe të duhet të nisë edhe procedimi penal ndaj të gjitha hartuesve të këtij projekti famëkeq.

Kryemadhi: I bëj thirrje Prokurorisë shqiptare që të fillojë hetimin dhe ta ndalojë projektin famëkeq, përçarës, grabitës së pronave të Unazës së Re dhe të banorëve të tjerë, të cilët kanë qenë viktima të këtyre projekteve grabitqare. 

LEAVE A REPLY